Gambling Houses

Hasartmängumajade ajalugu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ajaloolased vaidlevad hasartmängude päritolu üle. Keegi ei suuda täpselt selgitada kõigi õnnemängude päritolu. Ajalugu peegeldab seda, et hasartmängud eksisteerisid erinevates tsivilisatsioonides, sõltumata ajast või demograafiast mingil ajahetkel.

Teadlased on leidnud tõendeid, mis toetavad väiteid, et hasartmängud olid tsivilisatsiooni hällis, Mesopotaamias, Kreeka ja Rooma tsivilisatsioonides meelelahutusviis. Legendid ja anekdoodid Napoleoni Prantsusmaalt ja viktoriaanlikust Inglismaalt peavad pärand edasi kandma.

origin of gambling

Esimene ülevaade kontrollitud hasartmängudest ilmub Hiinas aastast 200 eKr. Valge tuvi pileteid mängiti Hiina kõrtsides ja joogimajades provintsi kuberneri egiidi all. Osa mängu kasumist saadeti talle maksuna. Majaserva kasutati tol ajal avalike tööde rahastamiseks. Tegelikult ja suure irooniana – nii Harvard kui Yale loodi loteriirahast kogutud vahenditest.

Arvatakse, et Hiinas mängiti lõdvalt kaartidel põhinevaid mänge juba 9. sajandil. Mängu olemust ei ole arvesse võetud ja kaartidel ei paista olevat sarnasust tänapäeva kaartidega. Hiina kaartidel oli kujutatud inimkujulist kunsti. Mäng võis siit levida ka mujale Euroopasse, kus inimkaardid võtsid kuningate ja kuningannade kuju.

Ridotto oli esimene hasartmängumaja, mis asutati Euroopas 1638. aastal. Seda ei tuntud kasiinona, kuna see termin pole seni populaarseks saanud. Veneetsia suur nõukogu avas selle Itaalias Veneetsias, et pakkuda hasartmänge meelelahutusena kogu karnevalihooajal, kuigi see oli piiratud ja kontrollitud. Administratsioon sulges selle 1774. aastal, kuna nende arvates on hoone alandanud selle koha kohalikku kultuuri. Kohalike meeste moraali ja eetilisi väärtusi mõjutas sügavalt hasartmängutegevus hoones, mis viis selle lagunemiseni.

Ameerikas kasutati salongide all kõiki asutusi, kus hasartmänge mängiti meelelahutusena. New Orleans, St. Louis, Chicago ja San Francisco on mänginud keskset rolli nende salongide olulisuse kujundamisel Ameerika kultuuris. Salongid olid koht, kus reisijad said lõõgastuda, juua, oma lugusid jagada ja hasartmänge mängida.

Erinevad osariigi seadused muutsid hasartmängud Ameerikas 20. sajandi kiiluvees ebaseaduslikuks. See legaliseeriti ja tunnustati alles 1931. aastal Nevadas. Vastupidiselt levinud arvamusele on Nevada koht, kus avati avalikkusele Ameerika esimene kasiino. Selle eeskuju järgi tühistas New Jersey kasiinodele kehtestatud piirangud ja sillutas teed Atlantic Cityle, et saada USA suuruselt teiseks hasartmängukeskuseks.

Write A Comment